אירוח חרדי בבית שמש

חוויה: 

 

ב-Burke's Home ניתן לחוות חוויה של פעם בחיים בארוחת שבת חגיגית מקורית ועשירה במנהגי שבת מסורתיים, מעדנים והסברים! במהלך הארוחה תלמדו על מנהגיהם הייחודיים הרבים והשונים של יהודים דתיים וחרדים.

הארוחת החגיגית נערכת בבית דתי-חרדי דובר אנגלית השוכן על רקע נוף עוצר נשימה של הרי שפלת יהודה. ניתן לשאול שאלה בכל תחום עניין, תחום אקדמי או נושא אחר מסקרן, ועל פי רוב לקבל תשובה מפורטת ומנומקת. 

 

ערך חברתי: 

ההיכרות עם המשפחה מייצרת אצל המבקר צורת חשיבה רעננה וחדשה, כתוצאה ממפגש עם עולמות שונים הנפגשים ויוצרים דיאלקטיקה ייחודית. התוצה היא יצירת מפגש תרבויות, דתות ולשונות מרתק ונדיר ביותר. 

מידע בסיסי

 

 

משך הפעילות: כשעתיים - שלוש. 

 

איפה: בית שמש.

 

גודל קבוצה: עד אוטובוס. 

 

מחיר: החל מ-75$ לאדם.

 

כשרות: בית חרדי, ללא תעודה. 

 

שפות: עברית, אנגלית. 

 

 

 

 

חוויית הביקור ב- Burke's Home כוללת מגוון מרכיבים:

 

- סיור בגינה מטופחת בסגנון אסייתי, הכולל אגם "תשליך"

-  אירוח מלא של סעודה מפוארת, שופעת ונדיבה מאוד, הכוללת קידוש על יין אדום ולבן, נטילת ידיים ובציעת חלות, מנה ראשונה וסוגי דגים מסורתיים, מרק עוף מסורתי (עם כופתאות ואטריות), מנות עיקריות, תוספות וקינוחים לרוב.

- הארוחה מלווה בהסברים על כל מאכל, ומנהג - מה מקורו, היכן הוא התחיל ומדוע.

- דיון מקראי על פרשת השבוע ועל ענייני דיומא – מותאם לתחומי העניין של הלקוחות (פילוסופיה, רפואה, משפט, ספרות, דתות, בלשנות, פוליטיקה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, היסטוריה, מדעים, סרטים ותרבות עכשווית, וכדומה).

- שירי פתיחה מסורתיים, שירים באמצע הארוחה וברכת המזון בסופה

- ניתן לשלב עם סדנות שונות בתחומים של מדעי הרוח או החברה, הכולל משחקי חברה, הצגות וביוּם משפט

- ניתן גם לבקש הרצאה של כשעה בכל תחום ממדעי הרוח והחברה, גם בהתאמה אישית של שילוב וחיבור למדינה, לדת או לתרבות מסוימת, וכדומה.

- המארח הוא גם מורה דרך מוסמך, וניתן לשלב את הארוחה (בתוספת תשלום) עם סיורים בשכונה או באיזור השפלה כולו, הכולל מקומות וממצאים ייחודיים ביותר בני אלפי שנים (כגון בית גוברין, עמק האלה, שעריים, תל עזקה, לכיש, חוברת מידרס, ועוד ועוד).

 

לתיאום ביקור לחצו כאן​