שלוש הצעות לטיול בדרום תל אביב - חברתי, פשוט, יפה ונוח

תיירות חברתית זה פשוט וקל ונוח. הנה שלוש הצעות לכנס, טיול או סיור, כולם בדרום תל אביב, כולם קלים לתכנון וביצוע: 

 

 

כנס עם השראה:

תתחילו את היום שלכם בפארק אריאל שרון בסיור בעקבות חדשנות ישראלית. זהו סיור רגלי במתחם ההר המשוקם, הכולל הסבר על התהוות הר הפסולת ועל פרויקט שיקומו בשנים האחרונות. הסיור כולל תצפית לעבר גוש דן ואל מרחבי פארק אריאל שרון, ביקור בלב ההר ובאגם האקולוגי וצפייה במיצג המולטימדיה: "סיפורו של הר". (משך הסיור כשעתיים)

מכאן תמשיכו אל שכונת התקווה, למתחם האירועים החברתי "האריה והתרנגול". האולם מציע את גינת האירועים היפה בעיר, חלל לכנסים, הרצאות ואירועים המתאים ל-60 איש בישיבה או 130 בעמידה וישיבה אלטרנטיבית, להרצאות באחריות המארגן או מטעם המקום – לבחירתכם!

ב"אריה והתרנגול" ניתן להזמין ארוחות וכיבוד, המוכנים ומוגשים על ידי הנוער המגיע לעבוד במקום.

 

טבע והיסטוריה בתל אביב הגועשת:

זהו יום רגוע, מלא השראה מהאנשים שעשו היסטוריה, ועם הרבה מאוד ירוק בעיניים לאורך היום כולו.

תתחילו את היום בחוות שלם, בדגש יזמות חקלאית ותיקון סביבתי. זוהי חווה חקלאית שהוקמה בשנות החמישים ועברה לאחרונה שימור; תטיילו באגם הצפרות אשר בו צמחיה עשירה ומגוון ציפורים; ובבריכת החורף המשחזרת בית גידול עונתי ייחודי.

ארוחת צהריים בשכונת התקווה, שם תפגשו את גד צברי, בעל סיפור יחיד במינו על הצלחה נגד כל הסיכויים, על הטיפוס משכונת התקווה אל המשלחת האולימפית למינכן, ועל הדרך להימלט מהמחבלים במינכן.

תמשיכו אל מקווה ישראל – אחד מבתי הספר החקלאיים הראשונים בארץ. שם תפגשו בסיפור של קרל נטר, שהצליח להקים את בית הספר עוד לפני העלייה הראשונה, בעזרת יהודים מהעיר העתיקה בירושלים.

 

ערב עירוני מזווית חדשה:

צאו לסיור עששיות או סיור שקיעה קסום אל ראש ההר. משם תוכלו לצפות אל מרחבי גוש דן מזווית שלא הכרתם עדיין. הטבע בפארק מגיב לחושך היורד, העיר משנה את פניה, והאווירה יחידה במינה.

אחרי טעימה של תחילת ערב, תצאו לסיור גרפיטי בדרום העיר, להכיר עוד זווית לא מוכרת של תל אביב.