הטיולים של יום שישי

 

תכינו את המצלמות ואת בלוטות הטעם!

 

פעם בחודש, נצא לטיול שבו נלך שעתיים בטבע, אחריהם נטעם אוכל מקומי איכותי ומיוחד. שוקולד, יינות, מיצים, בירות, גבינות – תמיד במקומות שיש להם סיפור מעניין ורמה גבוהה.

הטיולים מצריכים כושר גופני סביר – נלך במשך כשעתיים מרחקים שהם בין 1-4 קמ'.

אלה לא "טיולים למיטיבי לכת" אלא טיולים קצרים בטבע, אחריהם מכירים אוכל מקומי טוב עם סיפור מעניין.

 

להרשמה לחצו כאן       להצטרפות לקבוצת העדכונים לחצו כאן

 

התכנית המלאה עד סוף הקיץ:

 

נובמבר:          קפה וח'רבת קיאפה בעמק האלה, יום שישי 19/11/21

מה הקשר בין דוד המלך למחאה החברתית של 2011? נתחיל את היום בהליכה אל ח'רבת כיאפה, שם בין עצי אלה וזית, חומות סוגרים ושערים מוזרים, נמצאה כתובת עברית מרתקת, שמופיעה גם בספר של ס. יזהר. אחרי הטיול, נלך לשמוע את סיפור ההקמה ולטעום את הקפה של "אגרו-קפה", עסק בעל מודל עסקי וחברתי ייחודי.

 

דצמבר:           יין במדבר, אזור שדה בוקר, יום שישי 10/12/21

נטייל בחלקו הלא מוכר של נחל צין, לפני שהוא נעשה מצוקי. כך נראה מדבר "אמיתי". נפגוש סימנים שהשאירו בעלי חיים, ועם קצת מזל אולי גם את בעלי החיים עצמם. נעבור ליד ציורי קיר מעניינים, ובסוף הטיול ניגש אל כרמי עבדת לטעימות יין.

 

ינואר:             איראן בישראל ועוגות על המרפסת בצפון ים המלח, 14/1/22

נטייל בנחל סלבדורה – איך נחל במדבר יהודה מקבל שם שנשמע כמו לקוח משפה פרסית? את זה נגלה כשנגיע לדרך ללא מוצא. טיול זה מצריך שימוש ביתדות, אך אינו ארוך כלל. לאחר הטיול, נפגוש יזמית ויזם מקומיים, נטעם מהעוגות שלה, ונשמע על החזון (והקשיים) שלהם.

 

פברואר:         אביב מוקדם ובירה במדבר באזור ערד, יום שישי 4/2/22

נדרים לערד. חבל שקבענו מסגרת זמנים של שעות בודדות לכל טיול, אבל המעוניינים להישאר יוכלו לעשות זאת בקלות רבה. נטייל בנחל אבוב, בזמן שבו המדבר כבר "מתנהג" כאילו שהגיע שיא האביב. בסוף הטיול, נפגוש יזמים מקומיים, ונטעם בירה מקומית המיוצרת בערד.

 

מרץ:              קיסרים, לוחמים, סוחרים ופריחה בהרי ירושלים, יום שישי 11/3/22

שביל הקיסר הוא אחד השבילים היפים והמסקרנים בהרי ירושלים. לאורכו הלכו כל המי-ומי  שעלו או ירדו בין ירושלים לשפלה – רומאים, דוד המלך, כוחות ההגנה ואחרים. בסוף הטיול נחזור לתחילת השביל לאכול ג'חנון בעגלת הקפה המקומית. (אפשר להצטייד לסופש).

 

אפריל:           לטרון המקורית, יום שישי 29/4/22

לטרון תמיד משכה אליה אנשים – משקיעים, אנשי צבא או אנשי דת. כל אלה עברו במבצר הצלבני שבראש הגבעה הצופה אל הכבישים לירושלים, וכיום לא צריך הרבה דמיון כדי לדמיין אבירים, לוחמים או סוחרים שמעוניינים להשתקע במקום. לאחר כשעתיים טיול, נסע כמה דקות אל מושב טל שחר, לטעימות של גבינות עזים משובחות.

 

מאי:              "ירושלים של זהב", יום שישי 20/5/22

ידעתם שירושלים היא מרכז של נדידת ציפורים? נבקר בתחנה לחקר ציפורי ירושלים, אתר טבע עירוני ראשון מסוגו בארץ, ומשם נמשיך רגלית, דרך גן סאקר אל שוק מחנה יהודה המתעורר, לטעימות קלילות. ניפרד בשוק וכל אחד יחזור עצמאית למכונית – מומלץ להגיע עם תיק גדול ריק 😉

סיור זה מתחיל מוקדם יותר מהאחרים.  

 

יוני:               גרמנים, תנך ויין בירושלים, יום שישי 17/6/22

יש אומרים שזה הקפה הכי טוב בירושלים. נתחיל בקפה של בוקר במתחם התחנה בירושלים, נחצה את הכביש אל "גבעת התנך", אתר טבע עירוני ייחודי. נטייל ברחובות הצדדיים של עמק רפאים ההיסטורי. נסיים (איך לא) בטעימות יין במרתף שבנו הטמפלרים לפני למעלה ממאה שנה...

 

יולי:               מעיינות של שוקולד בהרי ירושלים, יום שישי 22/7/222

אין כמו טבילה במעיין קריר בשיא הקיץ. נצא מעט מוקדם מהרגיל לטיול לאורך שביל המעיינות, נטעם פירות קיץ שצומחים לאורך המסלול. אחרי ההליכה נסע חמש דקות לשכונת עין כרם לטעום שוקולד מקומי.

 

אוגוסט:          עסוקים עם ילדים ונכדים אין טיול.

 

התכנית להמשך תפורסם באביב.

 

 הערות:

מותנה במינימום נרשמים

במידה ומזג האוויר לא מאפשר טיול נעים, הטיול יתקיים בתאריך אחר קרוב.

ההליכה בטיולים היא  בין 1.5-3 קמ'. יש להגיע עם נעליים, כובע, מים וציוד מתאים להליכה.

 

להרשמה לחצו כאן

 

להצטרפות לקבוצת העדכונים לחצו כאן