טיולי פריחה בשילוב אתר חברתי

זו העונה! כולם רוצים טיולי פריחה, כולם מדברים על הפריחה שתהיה (או כבר פורחת) בעקבות החורף הטוב שהיה השנה, וכולם מחפשים את ה-מקום לטיול פריחה.

הנה כמה הצעות שישלבו עבורכם בין פריחה מרהיבה לבין אמלנט של תרומה חברתית – כי ממילא מי יוצא מהבית רק בשביל פריחה? תמיד יש משתתף או בן משפחה שרוצה גם לפגוש אנשים, או לאכול, או גם וגם.

כמובן שיש עוד אפשרויות, אבל הנה כמה:

 

דרום

התחילו את היום בפריחה של צבעונים, עכנאי, נוריות, לשון הפר וחרציות בעוטף עזה. בבתרונות רוחמה תוכלו למצוא בחודש מרץ גם דבורניות. (חונים בחניון בית העלמין ברוחמה, או בחניה של שמורת פורה, ומשם הולכים ברגל) בשמורת חולות זיקים חפשו תורמוס ארץ ישראלי ורותם המדבר, ובשמורת כרמיה את פריחת השום, פרג, והתאוששות כללית מאוד מרשימה מהשריפות של קיץ 2018. משם תמשיכו אל אחת משתי אפשרויות חברתיות: נתיב השלום שבנתיב העשרה, או בקפה החברתי בשדרות.

 

ירושלים

התחילו את יומכם בעמק הצבאים. זהו אתר טבע עירוני הגדול בארץ, הכניסה אליו ללא תשלום, ובו תוכלו למצוא פריחה של לוף, חרציות, רקפות, וכמובן את עדר הצבאים, המונה כ-35 צבאים. לקבוצות מומלץ ליצור קשר מראש אם ברצונן לקבל הדרכה.

המשיכו משם אל יד שרה, לביקור קצר ב"מרכז הנתינה" ולהתנדבות לאורך כל פרק זמן שתחפצו. ההתנדבויות המוצעות מתאימות לבני כל גיל, ואינן מצריכות הכשרה מיוחדת.

 

 

צפון

התחילו את יומכם ברקפות שליד קיבוץ גל-עד, קידה שעירה, סחלבים, לוטם (שני הסוגים, הלבן החלק והוורוד השעיר) וגם עצי הזית בפריחה בכל רחבי הכרמל, ממבצר שוני ועד המוחרקה. מסלולי הטיול מתחילים מקילומטר בודד ועד טיולים למיטיבי לכת, בני 20-25 קילמוטרים.

אחרי ההליכה, תוכלו לאכול ארוחת צהריים במסעדה החברתית "מטעים" שנמצאת בכניסה לגן הנדיב. במסעדה מועסקים בני נוער בסיכון, שחווים בה לראשונה חוויית תעסוקה נורמטיבית. המעסדה כשרה (תעודה, רבנות) חלבית.

גליל עליון

התחילו את יומכם בשביל הפסגה בהר מירון. ההר פורח כולו בנוריות, סחלב (הגליל, מצוייר ופרפרני), אבל ללא ספק, מלך ההר בעונת האביב הוא היקינטון, שצובע את ההר כולו בכחול-סגול. משם תמשיכו אל כפר וורדים לארוחת צהריים חברתית ב"המארג", ומשם לחורפיש, לחוויה תרבותית מרתקת אצל רוקמות התחרה.  

 

מרכז

התחילו את יומכם בפעילות גופנית – שיעור גלישת גלים אצל "על הגל", עסק בבעלות עמותת "הגל שלי", המעסיק בני נוער בסיכון, ומסייע להם באמצעות גלישת גלים.

אחרי ארוחת צהריים תוכלו להמשיך אל פריחת האטד בחוף פלמחים, קנקנית החרבות פורחת גם היא ולוכדת את העין, ועם מעט מזל גם שיחי הרותם, לאחר חורף גשום ומוצלח, עשויים לפרח.  

אפשרות נוספת באזור המרכז, היא להתחיל את היום בטיול קצר בשמורת אירוס הארגמן, שם תפגשו יחד עם האירוס גם מגוון עצום של פרחים ושיחים פורחים אחרים.

משם המשיכו אל חוות "עם הטבע" שבגן יבנה. החווה נמצאת בשטחו של "בית אפל", פנימייה לילדים ונוער, והיא משרתת בו זמנית את הקהל הרחב המקבל בחווה פעילויות מרתקות, ומאידך גם את תושבי בית אפל.

ההמלצה האחרונה-חביבה שלנו היא על שולי תל אביב.

התחילו את יומכם בסיור בפארק אריאל שרון – בעקבות הציפורים הנודדות או בעקבות נקודת מפנה מרתקת בהיסטוריה של החקלאות בארץ. הפארק מלא, כמובן, בפריחה של מגוון צמחי מים.

משם המשיכו אל סיור בשכונת התקווה, כולל ארוחת צהריים באירוח ביתי אצל נשים ואנשים שגדלו בשכונה, ומספרים את סיפורה מנקודת מבט ייחודית ומפתיעה.

 

Edit Post Text