פוסט אורח: רחלי כהן קינן מספרת איך נולד לוגו "רותם" - תיירות חברתית

רחלי כהן קינן מספרת על ההגיון שמאחורי עיצוב הלוגו:

 

כמו תמיד, כאשר עומדים לעצב לוגו חדש מתחילים במחקר וחשיבה מקדימה. בודקים מה קורה אצל המתחרים מבחינה עסקית ועיצובית ועורכים ניתוח של החברה אותה אנו מעוניינים למתג במטרה למצוא את הייחוד והבידול שלה מול המתחרים.

 

לא תמיד קל למצוא את השוני והייחוד של החברה, אך במקרה של "רותם" זה דווקא היה קל ופשוט: רותם היא חברה המציעה אטרקציות תיירותיות ופונה לקבוצות ולסוכני נסיעות. עד כאן – שום דבר בלתי רגיל. אבל אז מגיע הטוויסט המעניין - מעבר לגיבוש ול"פאן" האטרקציה האמתית באתרים שרותם מציעה היא המפגש האנושי הייחודי המתקיים בין המארחים לבין הקבוצה. רותם מציעה חוויה תיירותית מועשרת: כיף ועניין המשולבים עם ערכים חברתיים ותרומה לקהילה.

 

מכאן התגבש הקונספט שהיווה בסיס לסקיצות: אווירת טיול כיפית וקלילה עם דגש על מפגש אנושי. הצבעים שנבחרו ללוגו לקוחים מנוף הטיולים הישראלי המוכר לנו: חאקי, ירוק ותכלת. הטיפוגרפיה לא לוקחת את עצמה יותר מדי ברצינות. שם החברה בפונט כתב יד קליל, השורה מתחתיה בפונט מרובע אמנם אך לא רשמי. האייקון המלווה את שם החברה נוצר מאיור שכולנו כבר מזהים כמציין מיקום גיאוגרפי.

 

מה שמתרחש בתוך האיור הוא ייצוג של המפגש האנושי שמקבל פה נראות מאוד בולטת ומרכזית. 

 

כמו כן יש התחכמות והשתעשעות גרפית בלוגו בכך שאנו רואים בו זמנית פנים פרונטליות ושני פרצופים בפרופיל הפונים אחד כלפי השני ומחייכים, כי תיירות חברתית זה פשוט כיף!