שלשה רעיונות איך לנצל עודפי תקציב כדי לעשות גם כיף וגם תרומה

לקראת סוף שנת התקציב, אנחנו מזמינים אתכם לצאת לסיור שמשלב בו זמנית כיף וגיבוש עם תרומה ועשייה. הנה כמה הצעות, לרעיונות נוספים אפשר לפנות אלינו: 

 

אפשרות א – גני יהושע:

"המסלול", פרויקט של עמותת "חץ ומטרה", מציע לכם טיול אופניים שמתחיל בגני יהושע, מול הלונה פארק. אל חשש – האפשרויות לטייל באזור על גבי אופניים מתחילות מהרמה הבסיסית ביותר מבחינת קושי ומרחק, ואפשר להגיע לטיולים ארוכים ומאתגרים, או כל אפשרות ביניים. התכנים שפוגשים בדרך הם מגוונים לא פחות, ויכולים לכלול נקודות שנוגעות בהיסטוריה של העיר, נושאים אקולוגיים, חברתיים או אחרים.

מה יוצא לכם מזה: טיול מגניב, קל לביצוע, שכולם יזכרו היטב בזכות הנעימות שלו ובזכות הערך המוסף.

מה התרומה: עמותת "חץ ומטרה" עובדת עם נוער בסיכון במספר ערים בארץ, באמצעות האופניים. הטיולים של קבוצות "רגילות" הן אמצעי עבור העמותה להגיע ליותר ויותר בני נוער.

 

קיימת אפשרות למפגש עם צוות העמותה לפני תחילת הטיול.

 

 מידע נוסף כאן

 

 

אפשרות ב – גדרה:

"בית אמבוסה" בגדרה מציע מפגש עם סיפורה של יהדות אתיופיה. המפגש כולל אירוח ביתי לקפה אצל משפחות שהגיעו לארץ בתחילת שנות ה-2000.

מה יוצא לכם מזה: זו חוויה שמעודדת חשיבה מחוץ לקופסה, ומאפשרת היכרות בלתי אמצעית עם סיפורה של קהילת יוצאי אתיופיה.

מה התרומה: הנשים המארחות במסגרת "בית אמבוסה" חוות שינוי מהותי לאורך שנות האירוח שלהן, עד כדי כך שחלקן הגדול מתחילות לעבוד בעבודה מכניסה הרבה יותר כעבור שנתיים מרגע שהן מתחילות לארח.

מידע נוסף כאן

 

 

אפשרות ג – התחנה לחקר ציפורי ירושלים

התחנה לחקר ציפורי ירושלים היא אתר טבע עירוני מרתק, המשלב עירוניות עם טבע פראי לחלוטין, נגישות מלאה עם מפגשים יחידים במינם עם ציפורים נודדות מפתיעות ביותר. זהו אתר טבע שניתן לשלב בסיור בירושלים כמעט בכל מזג אוויר.

מה יוצא לכם מזה: ראשית, זה אתר טבע נעים להתחיל בו יום סיור. שנית, היצירתיות לצד מיקוד ועקביות, מביאים למקומות עבודה שמבקרים באתר אפשרות לשיח שונה מהרגיל.

מה התרומה: תמיכה באתר טבע עירוני, הפתוח לכלל האוכלוסיות בירושלים, ומאפשר מפגשים בין אוכלוסיות שאינן נפגשות בצורה נינוחה בדרך כלל.

 מידע נוסף כאן

 

לרעיונות נוספים, מפגשים ייחודיים או אתרים במקומות אחרים בארץ, אתם מוזמנים ליצור קשר.

Edit Post Text